HP-Robotics
В наш час інформаційні технології інтенсивно впроваджуються в усі сфери життя людини: побут, виробництво, послуги тощо. Таке впровадження потребує велику кількість кваліфікованих ІТ-спеціалістів. Як наслідок, сучасна освіта має швидко адаптуватись до потреб суспільства і надавати учням такі знання, які у майбутньому дозволили б учням стати конкурентоспроможними фахівцями ІТ-індустрії. Зрозуміло, що закладати фундамент навичок програмування необхідно з початкової та середньої школи.
Важливу роль у цьому процесі відіграє впровадження робототехніки у навчальний процес, адже на уроках учні самостійно створюють роботів і програмують його на виконання певних дій, таким чином, відбувається усвідомлення зв`язку між програмою і діями робота. Така структура дає можливість сходинка за сходинкою давати дітям основи програмування
Вчителі робототехніки:
Руденко Валерія Вадимівна
Сердюк Юлія Володимирівна
Три причини, чому варто вивчати робототехніку в школах:
Це весело
Існують різноманітні конкурси для різних вікових категорій, які сприяють розвитку змагального інстинкту в позитивному напрямку.
Як показує досвід, найбільш заохочувальні види діяльності, які допомагають зацікавити дітей у високих технологіях, — це робототехніка та дизайн комп’ютерних ігор.
Це ефективний спосіб представити програмування учням
Програмування може здаватися занадто абстрактним. Маючи фізичний контроль над роботом і спостерігаючи за тим, що йде не так, учні навчаються тому, що робот може робити, а що — ні.
Це забезпечить корисні навички для майбутнього працевлаштування.
Програмуючи роботів, учні можуть зрозуміти, на що вони здатні, і побачити, чим вони зможуть зацікавити ринок праці майбутнього.
Наша історія
Команда "HP-robotics" - з'явилась задовго до появи відповідного напряму у школі. 3 роки поспіль учителі школи входили до складу оргкомітету Всеукраїнського фестивалю робототехніки "FERREXPO ROBOTFEST", що проходив у нашому місті. Протягом минулого навчального року, як тільки випадала нагода - вчителі відвідували майстер-класи, курси, їздили на екскурсії в школи України, де вже викладався цей предмет.
Квітень 2018 року - розпочалось проектування з дизайну кабінету робототехніки та консультації з підбору необхідного обладнання.
Червень 2018 року - навчання вчителів "Шкільний курс робототехніки" у м.Києві.
Липень 2018 року - ремонтні роботи майбутнього кабінету та встановлення обладнання.
Серпень 2018 року - урочисте відкриття кабінету міським головою Дмитром Биковим, заступником міського голови Надією Угнічевою та директором школи Аллою Тузіковою.
Вересень 2018 року - перші змагання команди "HP-robotics" у Міжнародному фестивалі робототехніки "FERREXPO ROBOTFEST" в номінація "Керовані роботи-сумо" та "Робофутбол"
Перший склад команди:
-
Єрьоменко Іван - 8-Б клас;
-
Білан Сергій -- 11-А клас;
-
Марченко Владислва - 11-А клас.