top of page

Музей історії школи

Інформація  про музей історії школи

СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської

У музеї історії школи зібрано матеріали, які знайомлять з діяльністю педагогічного, учнівського та батьківського колективів з 1979 року до наших днів. Кілька розділів висвітлюють життя та педагогічну діяльність Л. І. Бугаєвської, Почесного громадянина м. Комсомольська та директора нашого навчального закладу.

Розділ І. «Життя як спалах блискавки»

Матеріали цього розділу розміщені на двох стендах та у двох вітринах. На стендах розміщені матеріали, які знайомлять з родиною Л.І. Бугаєвської, дитячі та студентські фотографії, що розкривають світ захоплень та розповідають про перші кроки в освоєнні професії.

У вітринах представлені документи: свідоцтво про народження, атестат зрілості, комсомольський квиток, трудова книжка.

Розділ ІІ. «Роки творчих пошуків»

Матеріали цього розділу свідчать про педагогічну і громадську діяльність Л.І. Бугаєвської у м. Комсомольську. Демонструються фотографії різних років, грамоти та подяки за плідну роботу, високі державні нагороди орден Жовтневої Революції та «Знак Пошани».

Розділ ІІІ. «Від середньої школи – до НВК»

Матеріали, зібрані в цьому розділі, знайомлять відвідувачів із етапами становлення школи нового типу. Демонструються праці Л.І. Бугаєвської про діяльність навчального закладу, публікацій в газетах та журналах; книги «Від загальноосвітньої школи ліцей до навчально-виховного комплексу», «Нам - 20», «Орбіта - 2001».

Розділ ІV. «Ліцею – 10, НВК - 5»

На двох стендах розміщені матеріали, які знайомлять з історією школи ( вказані основні дати), розповідають про профілі навчання старшокласників, подаються цифри, які свідчать про досягнення учнів у навчальній та науковій роботі.

Розділ V. «Переможці професійних конкурсів»

Матеріали стендів розповідають про позакласну роботу учнів. Знайомлять з діяльністю команди КВК, театрального колективу «Серпанок», художніми колективами НВК. Фотографії та грамоти засвідчують також досягнення юних екологів, туристів, краєзнавців.

Один із стендів розповідає про вчителів, які стали фіналістами, лауреатами, переможцями обласного та всеукраїнського конкурсів «Учитель року» та «Класний керівник року».

Розділ VI. «Кожна епоха народжує своїх героїв»

У жовтні 2017 року відбулося відкриття стенду присвяченого випускнику школи Віталію Кондакову, який загинув захищаючи цілісність та суверінетет держави у 2016 р. На стенді розміщено інформацію про події 2013-2014 рр. на Україні, фотографії В.Кондакова та інформація про його життєвий шлях.

У музеї зберігаються: літопис школи, спогади про шкільні роки випускників, матеріали «Вони прославили нашу школу».

На видному місці зберігаються подарунки відвідувачів музею, серед них портрет Л.І.Бугаєвської, виконаний місцевим художником Лимонченком О.О.

У перші вересневі дні обов’язковими відвідувачами музею історії школи стають першокласники та батьки. А одинадцятикласники, прощаючись зі школою, теж приходять у музей. Протягом року у музеї проводяться класні години, години спілкування. У знаменні дати відвідують музей ветерани Великої Вітчизняної війни, першопрохідники. Незабутнім став вечір пам’яті Л.І. Бугаєвської.

Рада музею історії школи

1. Скрипник Світлана Михайлівна          завідуюча кімнати-музею

2. Рашина Олена Володимирівна            консультант

3. Бордюг Анна                                         учениця 9-Б

4. Дейна Ігор                                              учень     11-А

 

Сектор пошукової роботи

1. Рашин І.А.                                        консультант

2. Бухаленкова Анна                           учениця 11-А

3. Лень Поліна                                      учениця 11-А

4. Сачко Олександр                             учень 11–Б

 

Сектор просвітницької роботи

1. Скрипник С.М.                                  консультант

2. Манько Данило                                 учень  11-А

3. Клименко Анна                                 учениця 11-А

4. Долгов Владислав                            учень 11-Б

5. Ковтун Анна                                      учениця 11-Б

 

Всеукраїнський урок «Права людини»

9 років тому Указом Президента України було започатковано  проведення  Всеукраїнського тижня  права щороку  в тиждень,  що включає 10 грудня - День прав людини,  який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю  ООН  у 1948 році Загальної декларації прав людини. З нагоди цієї дати з 1 по 12 у школі триває декада правознавства.

8 грудня  учні 1-11 класів стали учасниками Всеукраїнського  уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Під час єдиного уроку учні дізналися, що серед 18 творців тексту Загальної декларації прав людини, був і українець – академік Володимир Михайлович Корецький. Народжений у Катеринославі (зараз м. Дніпро) вчений, який закінчив Харківський університет, є автором головної, першої статті Декларації: «Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти один щодо одного в дусі братерства», презентували своє бачення найбільш актуальних правових питань, обговорили проблеми порушення прав людини у освітньому закладі, у побуті, в Інтернеті та шукали шляхи їх вирішення.

Урок, що проведений з використанням різних форм роботи в черговий раз закликав молодих громадян будувати стосунки у дусі рівноправності, поваги до людської гідності та Батьківщини.

Тесля Л.В., заступник директора

 

Кожна епоха народжує героїв

Історичний досвід підказує нам, що ми маємо навчатися у минулого і вміти діяти в сьогоденні заради майбутнього.

У рамках святкування Дня захисника України 12 жовтня 2017 року учні 9-А та 9-В класів перегорнули сторінки історичного журналу «Кожна епоха народжує героїв».

Діти зрозуміли, скільки довелося пройти шляху у боротьбі із ворогами козацької доби, із царським режимом Росії, фашистськими окупантами-гітлерівцями. Але особливу увагу привернула остання сторінка журналу «Випускник школи Кондаков Віталій Олексійович – герой АТО», якому присвячено одну із експозицій Музею історії школи. Віталій служив у зоні АТО з березня 2014 року і залишився вірним присязі та обов’язку.

На заході були присутні батьки Віталія Олексійовича – Надія Костянтинівна та Олексій Дмитрович.

Зустріч з рідними загиблого була дуже емоційною й важкою психологічно.

Вчитель укр. мови Шуть Н.П.

музей Л.І (2).JPG
DSC07504_edited.jpg
DSC07490.JPG
DSC07484.JPG
DSC07494.JPG
DSC07502.JPG
DSC07500.JPG
26806.png
музей Л.І (1).JPG
DSC04418_edited.jpg
DSC07894.JPG
26806.png
bottom of page