Особливості навчання
Інтелект України
науково-педагогічний проект
Сутність проекту "Інтелект України" полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне - набуття нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці. Також - розвитку пізнавальних процесів: сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.
Першого вересня 2017 року в СЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. Л. І. Бугаєвської на базі 1-А класу стартував науково-педагогічний проект «Інтелект України» в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». Учні проектного класу розпочали навчання за спеціально розробленими навчальними планами, програмами, засобами ІКТ, рекомендованими і затвердженими МОН для здібних та обдарованих дітей.
На крилах успіху
Освітній проект
Освітній проект «На крилах успіху» передбачає гармонійний розвиток дитини шляхом створення наближених до її життя соціокультурних ситуацій.
Авторами навчально-методичного забезпечення освітнього проекту підготовлено інтегровані навчальні програми, спрямовані, як на забезпечення певного рівня знань, умінь і навичок учнів, так і на розвиток їхньої уяви, пам’яті, уваги і логічного мислення, формування навичок взаємонавчання та самооцінювання. За рахунок інтеграції змісту у проекті зменшено кількості навчальних предметів, знято його дублювання. Це дозволило збільшити час на опанування рідної та англійської мов, математики й природознавчого компоненту. Структурування занять відбувається на засадах критичного мислення.
У вересні 2017 року "На крилах успіху" розпочали навчання учні 1-В класу. Разом з вчителем Юлією Михайлівною Дьяченко щодня вони поринають в цікавий і загадковий світ, навчаючись разом із казковими персонажами лаксиками.
"Завдання, що стоїть перед учителем, - ділиться думками Юлія Михайлівна,— навчити дітей мислити критично адже, щоб бути успішною людиною в сучасному суспільстві, недостатньо володіти певною сумою знань у тій чи іншій галузі. Важливо, щоб дитина, яка закінчує школу і йде у доросле життя, не була пасивним об’єктом, а ставала активною мислячою особистістю."
Нова українська школа
Реформа загальної середньої освіти
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
1 вересня 2018 року два класи розпочали навчання у новій українській школі. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.
Старт у професійне майбутнє
Профорієнтаційний проект
14 квітня 2016 у СЗОШ № 5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І.Бугаєвської відбулася офіційна зустріч керівників групи «Ferrexpo Plc», міської влади, керівників галузі освіти, у ході якої підписано протокол про наміри відкриття в місті професійного класу з підготовки фахівців гірничого профілю.
1 вересня 2016 року було відкрито перший профільний клас FERREXPO, навчальну програму якого підсилено додатковою кількістю годин з предметів природничо-математичного напрямку. Метою створення профільного класу «FERREXPO» є забезпечення в майбутньому притоку до підприємств компанії «FERREXPO» високоосвіченої молоді, яка матиме якісну професійну підготовку та цілеспрямовану професійну орієнтацію на діяльність, що буде користуватися попитом на ринку праці та підприємствах групи «FERREXPO» в Полтавській області.