За народним звичаєм, тиждень по Коляді, напередодні Нового року за старим стилем, українці святкують Щедрий вечір. За християнським календарем це день преподобної Маланки, а вже наступний день – день святого Василя.
Маланкування і підготовка до нього – складний і серйозний процес, брати участь у якому може удостоїтися не кожен. Адже для цього необхідно бути артистичним, кмітливим, вміти співати, грати, декламувати, віншувати.
З особливою любов’ю поставилися учні 9 – В класу до фольклорного надбання своїх предків, готуючись до святкового дійства, що відбулося 14 січня 2019 року в кабінеті директора Тузікової Алли Миколаївни, учительській та в актовій залі навчального закладу.
Заздалегідь був дібраний відповідний одяг, розподілені ролі обраних персонажів, у які необхідно було перевтілитися дійовим особам. Особливим хвилюванням переймалися ті учні, які вперше виходили на сцену.
Розпочиналося дійство коротким повідомленням чарівної ведучої Тригуб Вікторії, яка допомагала усім глядачам зануритися у святкову атмосферу. Приймали щедрувальників господар і господиня – Токаренко Олександр та Говорун Дар’я. Учень 11 – В класу Ільченко Олексій чудово виконував усі сольні партії колядок та щедрівок, Чигеньова Мирослава супроводжувала спів ніжним голосом своєї скрипки, а всі учасники підхоплювали приспів, і лунали слова: « Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…»
Вдало були зіграні ролі Маланки (Мамай Ярослав), Кози (Сорока Кристина), Козовода (Спичак Гліб), Лікаря (Шкурко Нікіта), Циганки (Хмара Анастасія), Звіздаря (Роменський В’ячеслав). Щедрувальники та віншувальники: Фесенко Владислав, Шпак Олександра, Крюкова Анастасія, Демянчук Євгенія, Стоцька Катерина, Горлата Ярослава, Ричко Єлизавета та Третьякова Кристина - говорили казкові слова, по особливому розповідали про зміст свята. Усі учасники перетворювалися на акторів, митців, які виконували встановлені звичаями дії. Найвідповідальнішою була місія у Сехіна Євгенія- роль Скарбника. Саме він зібрав чималу кількість гостинців, яких вистачило на весь клас.
Маланкування – одне із найчарівніших дійств, тому всі щедрівки носили оптимістичний характер, у них звучали побажання щастя, здоров’я, багатства, успіхів кожному члену великої шкільної родини.
Щирі слова подяки від адміністрації, педагогічного та учнівського колективу свідчили про те, що свято вдалося.
Дудчак Л.І. – класний керівник 9 – В класу,
Попович М.Г. – учитель музичного мистецтва.
Comments