top of page
СЗОШ І-ІІІ ст.№5

Гідність, що виборюється століттями



Сьогодні відбулася екскурсія інтерактивно-пізнавальним експресом під назвою "Гідність, що виборюється століттями". Це своєрідна подорож у часі, мета якої стисло нагадати або познайомити школярів із основними етапами боротьби українського народу за незалежність, відстоювання власної національної гідності.

До участі в заході було запрошено по одному класу - представнику з кожної паралелі основної та старшої школи.

Говорити про власну гідність з школярами середньої ланки легше, ніж про Революцію Гідності, тому ми не просто надали історичну довідку, а й спробували, об'єднавши у творчі групи представників з кожного класу, створити інтелект-карти. Таке об'єднання учнів різного віку носить умовний зв'язок поколінь: старші навчають менших, залучають до процесу, передають свої вміння, а молодші, спостерігаючи за старшокласниками, набувають досвіду, дослухаються до них, намагаються не відставати.

Дійство, яке відбувалося перед глядачами.

Можливо, й гучно сказано, але ми спробували зробити своєрідну мініреконструкцію одного з перших, мирних днів Євромайдану, коли люди виходили на площі ще з вірою та сподіваннями, що їх почує влада. Намети, казани з їжею, бочки для вогнищ, плакати, прапори - атрибути майдану - допомагали унаочнити цю картину.

Історичні етапи боротьби нашого народу за волю, свободу, незалежність, з якими знайомили доповідачі, наскільки це можливо, також підсилювалися символами того періоду.


Глядачі також долучалися до участі через хмарні технології. За допомогою платформи менті ком складали асоціації до слова "гідність", на спільній дошці padlet надсилали вітання нашим захисникам.

Звісно, для того, щоб провести цей захід, проводилася попередня робота, до якої були залучені вчитель історії Скрипник Світлана Михайлівна, класні керівники, заступник з виховної роботи Манько Ілона Володимирівна. У всіх заходах ми вже не можемо обійтися без допомоги нашого талановитого вчителя інформатики Ігоря В'ячеславовича Деняка, який робить нам чудові замальовки, а ще цього разу, на прохання сценариста та режисера заходу педагога-організатора Наталії Руденко, зробив один із символів Євромайдану - жовто- блакитне фортепіано.

Якщо говорити про творчі групи, то вони отримали завдання щодо створення інтелект-карт минулого тижня. Для кожної з 4-х груп були створені окремі телеграм-канали, де учасники могли обговорювати ідеї, накидати їх або навіть зробити ескіз майбутньої роботи за допомогою спільної дошки - Jamboard. Кожна з груп ішла своїм шляхом: хтось розподілив між собою теми, що висвітлювалися, а одинадцятикласники взяли на себе сміливість керувати даним процесом. У суботу та неділю вони приходили до школи, обговорювали, роздруковували необхідні матеріали, робили помітки. Ця спільна робота їх захопила!



Також захід не обійшовся без музично-ліричної складової.

Прозвучали пісні "Думи" на слова Шевченка, "Козацька пісня", "Ми будем стояти" Наталії Могилевської, вірші, присвячені героям Крут та Небесній Сотні, подіям АТО, Майдану та сьогодення.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих у нелегкій боротьбі нашого народу за краще життя

15 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


bottom of page