top of page
СЗОШ І-ІІІ ст.№5

Декада методичного об'єднання вчителів трудового навчання, креслення та образотворчого мистецтва


З 21 січня по 1 лютого в нашому закладі було проведено предметну декаду методичного об'єднання вчителів трудового навчання, креслення та образотворчого мистецтва.

Під час декади учителі Рашин І.А. та Очередник Т.В. провели відкриті уроки практичного спрямування. Ігор Анатолійович разом з учнями 8-Б класу виготовили кабіну макета автомобіля з теми проекту «Проектування та виготовлення дерев'яного макета вантажного автомобіля». У 5-А класі Тетяна Володимирівна показала урок «Повітряна перспектива. Настрій», протягом якого учні виконали малюнок квітки та гілочки на тлі вікна з натури.

30 січня вчителі трудового навчання Манько І.В. і Загарова О.А. організували майстер-клас у техніці «декупаж». Родзинкою заходу стало застосування прийому «навчаючи-навчаємось»: дівчата 8-А класу показали учням 5-А класу, як виготовити скляну пляшку для спецій у техніці «декупаж». Під час майстер-класу п'ятикласники ознайомилися з історією виникнення декупажу, зі стилями та методиками, а також навчилися виготовляти вироби. Учениці 8-А класу Єлизавета Махінько, Валерія Назаренко та Анастасія Стрижак підготували мультимедійну презентацію, у якій продемонстрували основні прийоми роботи виготовлення виробу в техніці «декупаж». Відвідала урок методист ММК Людмила Миколаївна Дереча, яка відмітила високий рівень проведення майстер-класу.


31 січня проведено калейдоскоп заходів: персональні виставки творчих робіт Момот Софії та Анастасії Губи, учениць 11-Б класу, Демянчук Євгенії, учениці 9-В класу, Моісеєвої Вікторії, учениці 7-Б класу, та виставку проектних робіт, виконаних на уроках трудового навчання та технологій.

Представляючи свої роботи на шкільній виставці, Софія розповіла історію своїх захоплень. «Мені завжди подобалося щось виготовляти своїми руками. Це приносить неймовірне задоволення. Я навіть не можу згадати, коли й чому почала займатися мистецтвом «handmade». Напевно, у 11-річному віці, коли вперше дізналася про такий матеріал як полімерна глина. Придбавши навчальний посібник, я одразу взялася до роботи. Потім почала вдосконалювати свої навички. Спочатку було складно, але моя родина завжди підтримувала мої починання. Пізніше дізналася про канал YouTube, через який демонструється багато різних майстер-класів. Я витрачала майже всі свої кишенькові гроші на матеріали для творчості. Коли досконало опанувала техніку полімерної глини, то почала займатися ляльками. Спочатку це були звичайні ляльки в стилі Тільда (з маленькими очима, іноді, без носа й рота). Їх дарувала всім своїм знайомим і друзям. Також на YouTube знайшла канал, де досвідчені майстрині розповідають про різні техніки виготовлення ляльок. Зараз я працюю переважно з особистими лекалами й використовую двосторонній трикотаж, роблю моделювання обличчя й обтягую трикотажем. Також роблю багато м'яких іграшок, особливо на подарунки, вони переважно текстильні. Своїм друзям на дні народження надсилаю бажані замовлення. Наприклад, маски для сну, деякий одяг. Час від часу я прикрашаю свій домашній інтер'єр виробами з бетону, природніх матеріалів. Адже це сучасно й популярно зараз. Ще я почала робити речі для себе. Це дійсно цікаво й не так складно, як здається. Свою майбутню професію хочу пов'язати з мистецтвом, особливо зі сферою моди й дизайну».

Ще одна учениця 11-Б класу Губа Анастасія брала участь у творчій виставці. Вона представила техніку вишивання бісером (суцільна та кругова техніка). Були представлені роботи в техніці «вишивка бісером»: ікона Миколи Чудотвореця, морська тематика, натюрморт із квітів, зображення цуценяти, картина «Синиці в персиках». Настя поділилася секретами свого хобі: «По-перше, моя мама – вправна майстриня, вона працює в багатьох стилях, і я надихнулась її роботами. По-друге, мені дуже подобається монотонна робота, результатом якої є масштабний, великий результат. Я завжди відчуваю гордість, коли дивлюся на закінчену картину. По-третє, навчаюся в 11-му класі, тому нерідко відчуваю стрес, хвилююся з приводу ЗНО, напружено думаю про майбутнє навчання у ВНЗ. Вишивання допомагає мені відпочити, розслабитися та відволіктись від негативу. Техніка вишивання не є складною. Такі вироби легко можуть стати окрасою інтер'єру, чудовим подарунком, постійним хобі, яке буде приносити задоволення. Я була дуже рада показати свої роботи учителям, учням, подивитися на вироби інших талановитих майстрів нашої школи. Отримали багато чудових вражень та компліментів від моєї шкільної родини. Вдячна адміністрації школи і сподіваюся, що ця чудова традиція продовжиться, ще більше учнів зможуть показати себе та свої роботи».

На завершення декади учителі методичного об'єднання разом зі своїми вихованцями показали низку майстер-класів:

«Косоплетіння» (Манько І.В.),

«Створення імітації мозаїчного панно» (Очередник Тетяна Володимирівна),

«Випалювання дерев'яних виробів» (учитель: Рашин Ігор Анатолійович),

«Виготовлення тематичної листівки в техніці «орігамі» (учитель: Загарова Олена Анатоліївна).

Підсумком плідної праці вчителів трудового навчання та технологій стали перемоги обласного етапу олімпіади з трудового навчання: Демянчук Євгенія, учениця 9-В класу, – ІІІ місце (учитель Манько Ілона Володимирівна), Момот Софія, учениця 11-Б класу, – ІІІ місце (учитель Загарова Олена Анатоліївна), Проненко Максим, учень 11-А класу, – ІІІ місце (учитель Рашин Ігор Анатолійович).

107 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page