top of page
СЗОШ І-ІІІ ст.№5

Засідання школи передового досвіду

«Учитель – перший і головний світоч в інтелектуальному житті школяра;

він пробуджує в дитині жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти».

В.О.Сухомлинський



На сучасному етапі розвитку суспільства першочерговим завданням школи у рамках Нової концепції є впровадження нового змісту освіти, який ґрунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації с суспільстві. Для сучасного етапу реформування української національної школи характерним є ускладнення змісту освіти. Що потрібно зробити, щоб максимально розширити уявлення учня про світ, як розвивати здібності учня? 

Для того, щоб дати відповідь на це запитання 23 січня 2019 року в СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду на тему «Інтеграція навчального матеріалу як один із шляхів підвищення ефективності навчання» керівник Драпогуз Л.О. Кібець В.В., вчитель ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, познайомила присутніх з інтеграцією в початковій школі. Наголосила на тому, що для того щоб максимально розширити уявлення учня про світ, потрібно орієнтуватись на індивідуальні особливості кожного учня, розвивати його здібності. А ці завдання, як відомо, можна реалізувати лиш сукупністю навчальних предметів, кожен з яких є важливою складовою частиною змісту освіти початкової школи.

Про міжпредметну інтеграцію, яка складається з міжпредметних зав’язків розповіла вчитель СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Шевченко М.В. Вона повідомила, що інтегрований підхід до навчання значно підвищує успішність реалізації виховної функції, актуалізує особистісні якості учнів, забезпечує їх активну діяльність у цілісному пізнанні. 


Продовжуючи думку, вчитель СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Зброжник В.П., наголосила, що нікому не можна дати освіту на засадах якоїсь окремої науки незалежно від інших наук, що інтеграція, тобто органічне поєднання відомостей інших навчальних предметів навколо однієї теми, є однією з найперспективніших інновацій, яка закладає нові умови діяльності викладачів та учнів, що має великий вплив на сприйняття учнями навчального матеріалу.

Вчителі СЗОШ №3 імені В.О. Нижниченка , Макаренко Н.Є. та Скорик Н.І. підвели підсумок про те, що головним завданням освіти є підготовка молоді до сучасного життя, тобто формування в неї необхідних компетентностей, а одним із засобів їх формування є інтеграція навчальних дисциплін. Інтеграція може вирішити основні суперечності освіти – протиріччя між безмежністю знань і обмеженими людськими ресурсами.

На засіданні вчителі уявляли себе учнями, виконуючі різні вправи. Працювали як однією командою так і в парах: складали пазли, малювали український віночок, подорожували просторами нашої Батьківщини.

Отже, інтеграція сьогодні – це вимога часу, яка дасть можливість ознайомити учнів з досягненнями науки та культури. Основою інтеграцією для дітей стане розуміння цілісного світу та усвідомлення себе в ньому. 

Інтегрований урок сьогодні є одним із засобів підвищення активності учні в на уроках.


Драпогуз Л.А., учитель початкових класів

8 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page