top of page

Пам'ять жива

27 січня світ вшановує пам'ять жертв Голокосту – однієї з найстрашніших трагедій в історії людства. Цей день є нагадуванням про жахливі наслідки ненависті, нетерпимості та дегуманізації.

Голокост – це систематичне переслідування та знищення мільйонів євреїв, ромів, людей з інвалідністю, представників інших національних та соціальних груп нацистським режимом та його поплічниками. Ця трагедія стала символом неймовірної жорстокості та людської байдужості.

Сьогодні, коли Україна вже 1069-й день протистоїть повномасштабній російській агресії, пам'ять про Голокост набуває особливого значення. Війна в Україні, як і Голокост, демонструє жахливі наслідки дегуманізації, коли агресор намагається позбавити своїх жертв людської гідності, виправдовуючи насильство та жорстокість брехнею та пропагандою. Як і тоді, зараз ми бачимо спроби заперечення воєнних злочинів. Під час загальношкільної радіолінійки учні нашої школи згадали про події Другої світової війни, відомі як Голокост, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, іще раз нагадуючи собі та іншим про цінність людського життя.

Ми пам’ятаємо про Бучу, Ірпінь, Маріуполь, Волноваху, Соледар та сотні інших українських міст і сіл, що стали символами російських злочинів, як пам'ятаємо про Аушвіц, Бабин Яр та інші місця пам'яті Голокосту.

Пам’ятаючи минуле, ми боремося за справедливість та мирне майбутнє, протистоїмо ненависті та нетерпимості в усіх її проявах.




Comments


bottom of page