top of page
СЗОШ І-ІІІ ст.№5

Педагогічна толока

Обновлено: 25 июн. 2021 г.



З 11 по 28 травня у СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської проходив традиційний місячник STEM-освіти. Квести, інтелектуальні змагання, екологічні практикуми, дослідницькі лабораторії. І це ще неповний перелік різноманітних активностей, до яких були залучені всі учасники освітнього процесу. Своєрідним підсумком насиченої діяльності закладу впродовж цих трьох тижнів стало проведення 25 травня розширеної педагогічної ради у форматі хакатону «STEM-урок і STEM-проєкт: лайфхаки, нестандартні методичні прийоми, кейси для реалізації наскрізних ліній предметів».

Учасники ознайомились із STEM – підходами та STEM-методикою проведенням уроків (Богданова-Портяна М.В., заступник директора) та особливостями інтеграції знань з різних предметів на уроках математики (Валкова В.Г., учитель математики).

Справжнім святом науки стала яскрава презентація учнями на чолі з керівниками STEM-проєктів різного тематичного спрямування.

STEM-проєкт команди Зельової Алли Іванівни, вчителя фізики, називався «Фізика в житті людини» і мав два напрямки досліджень: 1) створення діючих моделей із недорогих і доступних матеріалів (гідравлічний маніпулятор); 2) проведення експериментальних досліджень новими приладами STEM –лабораторії (індикатор іонізуючих частинок, спірометр з адаптером датчику газу O2). Юні дослідники переконали нас, що радіаційний фон нашої школи в нормі, а щоб наші легені насичувалися киснем, потрібно провітрювати приміщення, займатися спортом і вести здоровий спосіб життя.

Учні 6-х класів під керівництвом учителя фізики Рудюка Вадима Олеговича поставили перед собою мету детально вивчити принципи роботи вітрогенератора електроенергії, побудувати його ( за допомогою набору LEGO Creator Вітрова турбіна Vestas) та дослідити, чи ефективним буде побудувати в Горішніх Плавнях вітрову електростанцію. Можна стверджувати, що всі завдання вони блискуче виконали та довели, що ВЕС у нашому місті краще побудувати на відвалах кар’єру ПГЗК, адже з висотою швидкість вітру зростає.

Юні дослідниці 6-В класу (науковий керівник Юзепенко Людмила Борисівна, вчитель хімії та біології) представили STEM-проєкт «Дослідження інтенсивності транспірації кімнатними рослинами». Для його реалізації вони застосували знання з біології, хімії, фізики, математики та географії. Дослідження показали, що кімнатні рослини шкільних кабінетів мають оптимальну інтенсивність транспірації та ефективний водний баланс для зростання в штучних умовах.

Метою проєкту семикласників на чолі з учителем хімії Біленко Людмилою Аркадіївною було дослідити рН середовище мийних засобів, призначених для гігієнічного щоденного використання. В умовах пандемії коронавірусу надзвичайно важливим є вибір мийних засобів, які б ефективно не тільки очищали, а й зберігали б нашу шкіру та її функції. Під час роботи над проєктом було досліджено рН більше 50-ти видів твердого та рідкого мила. В результаті дослідження учнями були зроблені наступні висновки. рН шкіри людини коливається в межах 4,7-5,5 одиниць. Щоб не порушити кислотний баланс нашої шкіри, а, тобто, її функції, кожна людина повинна бути обізнана з тим, до чого може привести зміна рН шкіри. Щоб бути впевненим у якості мийного засобу, його можна виготовити власноруч, з урахуванням як особливостей шкіри, так і її потреб.

STEM-проєкт Калашника Валерія Вікторовича, вчителя біології, та його вихованців називався «Гідробіонти Дніпра: зберегти та приборкати». В процесі виконання проекту учениця 11-А класу Карамушка Ірина довела значення двостулкових молюсків для біологічної очистки води на етапі водопідготовки та зменшення таким чином використання хімічних реагентів для доведення води до норм питної, а учень 9-Б класу Рижанков Роман знайшов механізми стримування шкідливого для місцевої екосистеми виду - сонячного окуня.

Безпечність освітнього середовища та його відповідність санітарним нормам перевіряла група дослідників 7-А класу на чолі з учителем географії Портяним Богданом Васильовичем. Виявляється, не всі кабінети та навчальні приміщення закладу мають оптимальну вологість повітря. Для того, щоб вчителі та учні комфортно почувалися впродовж робочого дня і не наносили шкоди своєму здоров’ю, потрібно ретельно слідкувати за цим показником та вчасно його корегувати.

Місячник STEM-освіти завершується, але попереду новий STEM-рік: нові ідеї, проєкти, майстер-класи та лайфхаки!

9 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page