top of page
СЗОШ І-ІІІ ст.№5

Поговоримо про проблему



Електронні сигарети (вейпи) уже давно з’явилися на ринку, але з кожним роком стають все більш популярними. На превеликий жаль, вони популярні не тільки серед дорослих, а й серед школярів. Наскільки ж небезпечні вейпи? Дослідження показали, що ті підлітки, які курять вейп, у два рази частіше за підлітків, які цього не роблять, через рік будуть курити вже звичайні сигарети. Тобто, вейп — це перша сходинка до паління звичайних сигарет. Той, хто зробив перший крок, як правило, робить і другий.

ВООЗ відносить електронні сигарети, або вейп, до електронних систем доставки нікотину. Тобто, це такий своєрідний іграшковий паровозик, який втягує вагончиками в людину нікотин. Разом з нікотином завозять в людину пропіленгліколь з гліцерином, ароматизатори. Ну добре, завезли в організм людини нікотин, і що? Нікотин може давати негативні наслідки та сприяти виникненню серцево-судинних захворювань, захворювань нервової системи та ракових хвороб.

На превеликий жаль, у нашому закладі зустрічаються випадки паріння вейпів. В індивідуальній бесіді діти говорять: «Це модно, незвично, круто – парити вейп», «Ми не куримо, а паримо. І це не шкідливо», «Замість сигаретного диму – приємний аромат. Чому б і ні?»

Але вейп – це лише данина моді і бажання наслідувати тих людей, які є для дітей авторитетом.

За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна п’ята дитина в Україні курить електронну сигарету. Проводячи індивідуальні бесіди з батьками, неодноразово ми, педагоги, чули: «Так, я купила електронну сигарету, бо мій (моя) син (донька) переконав(ла), що це не шкідливо!»

Підлітки дуже швидко потрапляють під вплив оточення, хоча у них немає природної потреби в курінні.

10 грудня учениця 6-го класу принесла цю «іграшку» (вейп) до школи. Зрозуміло, що не похизуватися перед однолітками-це не в правилах підлітків. Після уроку фізичної культури учениці (так, саме дівчата!) шостого класу вирішили: хтось спробувати, а той, хто із досвідом, намагався навчити недосвідчених. Зрозуміло, що все таємне колись стає явним. І все пішло обертом: сльози, пояснення, вибачення….. Потім довга розмова з батьками, профілактична бесіда з точки зору закону з інспектором ювенальної превенції, лейтенантом поліції Євгенією Святною. Сподіваюсь, що такого роду прфілактичні заходи вплинуть на свідомість підлітків та у них буде формуватися чітка життєва позиція: «Я цього більше ніколи робити не буду!!!». А батьки стануть прикладом для своїх дітей!

І.Манько, заступник директора з виховної роботи

27 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page