top of page
СЗОШ І-ІІІ ст.№5

Проєкт-дослідження "Яку воду ми п’ємо?"

Обновлено: 3 мая 2021 г.



Яку воду ми п’ємо?

(В рамках Всеукраїнського STEM-тижня)

Чи може електричний струм йти по воді? Адже у воді немає вільних електронів, як у металах! Саме це питання вирішили дослідити група юних науковців у складі: Марченко Вероніка (9-Б клас), Колотов Артем (9-В клас), Підуст Світлана (11-Б клас) разом із своїм наставником Біленко Людмилою Аркадіївною.

Але недаремно всі електричні прилади бояться води. Якщо вода потрапить всередину якого-небудь електричного обладнання, то воно може назавжди зіпсуватися, тому що вода електричний струм проводить!

Вся справа в тому, що абсолютно чиста вода в природі не зустрічається. У будь-якій воді завжди розчинено хоч трохи солі. У дощовій воді домішок дуже мало. Але коли дощова вода впаде на землю і почне текти в річки і озера, вона розчинить у собі деякі речовини з ґрунту. І така вода вже проводить електричний струм.

Початок вивчення співвідношень і зв'язків між хімічними і електричними явищами, дослідження дії струму на різні речовини в розчинах здійснили англійські вчені В.Нікольсон і А.Карлейль. У 1800 році вони здійснили електроліз води. Висновок: кожна складна речовина, незалежно від її складу, може бути розділена на дві частини, одна з яких електропозитивна, а друга - електронегативна.

Для експерименту юні дослідники скористалися електролізним апаратом TDS. Прилад реагує тільки на наявність або відсутність у воді розчинених солей, тобто загальну мінералізацію.

Продавці фільтрів використовують його як прилад для визначання якості води. ЦЕ НЕПРАВИЛЬНО!

Учні перевірили, що буде з нашою водою, якщо ми помістимо електроди в дистильовану й водопровідну воду. Як бачимо, у воді з'являється завись доволі неприємного кольору й вигляду. Невже ми вживаємо таку воду? Звичайно, НІ! Це відбувається процес електролізу. Праворуч - електроди знаходяться у дистильованій воді й тут нічого не відбувається, а у склянці зліва - звичайна водопровідна вода, в яку додано декілька крапель розчину кухонної солі, яка під дією струму розкладається на йони. Ось і весь секрет!

Для визначення якості води слід використовувати інші методи – зробили висновки наші дослідники.



1 875 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page