Ми безсмертний народ, якщо маємо таких геніїв як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. Вогонь пісень доньки Прометея палає уже 150 років. Вона несла іскру Божу за життя, несе її і зараз, устами нашими, її потомків.
Учителі та учні СЗОШ №5 ім.Л.І.Бугаєвської долучилися до відзначення цієї дати. У шкільній бібліотеці відвідувачів чекала книжкова виставка. У класах пройшли тематичні класні години, віртуальні екскурсії «Місцями життя Лесі Українки». Учні 1-Г класу (вчитель Кобеляцька О.А.) познайомилися з біографією поетеси, читали її вірші, а потім створили асоціативний кущ і розгадали кросворд. А ще першокласники взяли участь у конкурсі, присвяченому Лесі Українці. Будемо чекати результатів. Восьмеро учнів 3 А класу (учитель Бондарчук Л.В.) отримали сертифікати, які надійшли від організаторів, учасників Міжнародного фестивалю конкурсу імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя», присвяченого Лесі Українці. Учні 5-7 класів створили ілюстрації до творів Лесі Українки. А старшокласники до ювілею поетеси підготували літературні газети. Учні 6-х класів узяли участь у літературному квесті «Нові штрихи до портрета Лесі Українки». Учні 9 Б класу інсценізували уривок з драми феєрії «Лісова пісня», вірш Лесі Українки «Мамо, іде вже зима». На класній годині прозвучав вірш у прозі «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами (історія взаємної приязні, товариської підтримки, вірної дружби, душевного єднання і кохання без відповіді). А тріо хлопців виконало реп-композицію, присвячену Т.Шевченку, на слова Лесі Українки Учні 10 Б класу підготували літературний журнал з елементами вікторини «Жінка – вічна загадка і таємниця».
Віримо, що митці ніколи не покидають нас. І час підносить їх над нашими думами і турботами, обдаровуючи безмежною молодістю, і стають вони нашими сучасниками і ровесниками прийдешніх поколінь. То ж учімося терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі.
Рашина О.В., учитель української мови та літератури
Comments