«У свободі моя сутність» - під таким гаслом пройшло ток-шоу «Право на владу», проведене учнями 10 – А та 10 – Б класів у рамках Всеукраїнського тижня права.
У широкому розумінні поняття «влада» - це право та можливість керувати, розпоряджатись кимось або чимось. У вужчому – це здатність досягати мети. Фундаментальною характеристикою людського життя є свобода. Бути вільним – це значить жити на рідній землі і не перебувати під чиїмось володарюванням.
Історія Захара Беркута із однойменної повісті Івана Франка – про кожного з нас. Вона змушує замислитись над тим, що робитимемо, коли наш спосіб життя опиниться під загрозою: чи будемо втікати, чи відстоюватимемо те, у що віримо?
Шляхом порівняльного аналізу учасники дискусії співставили повість Івана Франка «Захар Беркут», однойменний фільм 1972 року режисера Л.М.Осики та фільм-екшен 2019 року режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна.
Найближчою в образі Захара Беркута для всіх виявилася саме його воля до боротьби за свободу. Боярин Тугар Вовк намагається узурпувати владу і вступає у конфлікт із громадою. Перемога тухольців здобувається завдяки єдності, підтримці і взаємоповазі одне до одного.
«Мов одна душа, стояла громада…дружно в праці, в радощах і в горі…»
Порушена тема надзвичайно актуальна сьогодні, бо перегукується із сучасними викликами, які постали перед Україною, - такий головний підсумок дискусії. Десятикласники задумалися над тим, що боротьба за одвічні цінності ніколи не припиняється.
Найпереконливішими були виступи Говорун Дар’ї, Яковлєвої Єлизавети, Романюхи Сніжани, Найденка Даниїла, Кравченка Андрія, Ухабова Костянтина, а найчарівнішими ведучими виявилися Тригуб Вікторія та Смирнова Катерина.
Дудчак Л. І., учитель української мови та літератури.
Comentarios