5 квітня, напередодні Всесвітнього дня здоров'я учнями СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської у партнерстві з відділом у справах сім'ї та молоді виконкому та за підтримки міського голови Д.Г. Бикова і фінансової підтримки Горішньоплавнівської міської ради було реалізовано міський проект "Зроби тихіше".
Сучасна молодь (і не лише вона), досить активно використовує в своєму житті навушники. Вони стали невід'ємною частиною більшості людей, що насолоджуються улюбленими музичними композиціями в автобусі, під час прогулянки, бігу, в черзі тощо. Різноманітність та великий вибір навушників, який пропонує сучасний ринок, дозволяє слухати улюблену музику, переглядати відео та грати в ігри в будь-якому місці, не заважаючи оточуючим. Це, звісно, дуже зручно та практично. Але знаходячись поруч з людиною, яка слухає музику в навушниках, ми іноді все ж таки стаємо невольним слухачем, настільки гучно вона звучить.
Людина чує звуки з 10-15 дБ. Шепіт за рівнем гучності становить близько 20 дБ, нормальна розмова - близько 30 дБ, а рівень крику дорівнює приблизно 60 дБ. Межа нешкідливого рівня шуму для слуху становить приблизно 80 дБ. Відповідно до більшості довідкових таблиць, це рівень шуму в метро. Реальна небезпека з'являється зі 110 дБ. За даними більшості інформаційний агентств, рівень шуму в навушниках становить якраз приблизно 105-120 дБ - це як двигун літака під вухом.
Підлітки з постійною втомою, пробілами в пам'яті, непрацездатністю, частими головними болями, перебоями зі слухом - це лише найменша частинка тієї шкоди, яку може принести нам таке шумове навантаження і, це не дивно адже багаточасове прослуховування музики за допомогою навушників наносять непоправної шкоди їх здоров'ю. І хоча інформація про те, що стрімко збільшується кількість дітей із порушенням слуху трапляється все частіше, мало хто звертає на неї увагу, вважаючи що їх це не торкнеться.
Вчені підрахували: якщо щодня по 3 години слухати музику в навушниках через 5 років слух погіршиться на 30%.
Зниження слуху та глухота є серйозною соціальною проблемою. Повна глухота більш драматична, ніж повна сліпота: глухий сумний, а сліпий радісний. Глухий поступово віддаляється від суспільства або закривається в собі, так як він не може спілкуватися з іншими.
Представники учнівської ради Долгов Владислав, Дейна Ігор, Найденко Даниїл, Лень Поліна та Ковтун Анна на вулиці біля центрального АТБ розіграли невеличку сценку, де розповіли про шкоду від користування навушниками та роздали перехожим флаери із рекомендаціями щодо збереження слуху. До гурту учнівської ради приєдналась і учениця 9 класу Настя Крюкова, яка свого часу, на жаль, стала жертвою багаточасового прослуховування. Таким чином. вона хотіла звернутись особисто до кожного і застерегти від біди.
Працюючи над проектом, вивчаючи цю проблему, учні зробили висновок, що використання навушників у дорозі - небезпечно. В момент, коли людина пересувається пішки по вулиці, при цьому, слухає музику в навушниках вона існує одночасно у двох вимірах- тіло в реальному світу, а один із найважливіших органів почуття, слух – у віртуальному. На людину несеться автомобіль, а вона в цей час знаходиться на концерті. Число постраждалих у ДТП від навушників за останні сім років збільшилася втричі, 70% випадків закінчилися смертю. Крім того, можна впасти прямо на рівному місці, тому що вестибулярний апарат розташований прямо у внутрішньому вусі. вона сильно відволікається від ситуації в навколо себе, оскільки мозок більше зосереджується на музиці, а не на зовнішніх подразниках.
Саме тому – учні вирішили намалювати попереджувальні знаки біля пішохідних переходів, які нагадують про необхідність зняти навушники під час руху зеброю.
Вже цього ж вечора учні побачили позитивний результат своєї роботи, а це означає, що справа, яку вони зробили і продовжуватимуть робити – адже переходів ще багато – дуже корисна і необхідна.
Comments