Що треба для щастя? Це вічне питання.
І відповідь, мабуть, нелегко знайти.

Що треба для щастя кожній людині, визначити легко, але водночас і важко. Оскільки це відчуття внутрішнє, тож у кожного своє уявлення про те, що ж воно таке.
Учні 10-А класу вирішили поєднати такі дати, як Міжнародний день щастя й Всесвітній день поезії й пізнати, що ж таке «щастя» у розумінні Володимира Винниченка та героїв його новели «Момент».
Розпочали урок із поезії про сутність щастя, подолали криголам, визначивши, який із творів мистецтва ближчий до душі, активізували свої знання про Володимира Винниченка, відповівши на питання «Так-ні».
І розпочалася кропітка, почасти дискусійна робота над пошуками щастя Шехерезади й Панни (Мусі), їхнього сприйняття моменту життя. «Шукачі щастя» з’ясували, що момент — середньовічна одиниця виміру часу, яка дорівнює 1,5 хвилини або ж 1/40 години. Це так мало, а в деякі «проміжки» життя безмежно багато! Сподіваюся, що діти навчаться цінувати ці миті.
Школярі завзято працювали в групах, аналізуючи героїв, їхні вчинки. Під час презентацій результатів роботи, зачитували висловлювання відомих людей та поезії про щастя, які дібрали на урок. У цих віршах звучали часто думки про мирне, спокійне життя на рідній землі. Десятикласники були активними, говіркими, натхненними, прагнули пізнати глибинний замисел автора, водночас порівняти його зі своїм уявленням про мить, вічність, щастя, аналізували символіку новели.
Наостанок згадали вислів відомого філософа Григорія Сковороди, який влучно узагальнює сказане протягом уроку: «Жити слід так, щоб побачити у жорстокому — ніжне, у гіркому — солодке, у мотлосі — милість, у буйнощах — смак, в отруті — поживу, у смерті — життя, у безчесті — славу!».
Comments