Багата і щедра наша українська земля своїми полями, лісами, ріками і дібровами. Багата на хліб і пісню. А ще наше багатство – це народні традиції та обряди. Особливо славилася обрядовістю зима. Взимку наставала пора відносного перепочинку. З приходом холодів та зменшенням тривалості дня, аграрне коло остаточно завершувалося і українські господарі більше часу та уваги приділяли духовному життю: спостереженням і прикметам, ритуальним дійствам та обходам, молитвам і ворожінням, які були пов'язані не тільки з періодом очікування весни, проханням про майбутній достаток і урожай або вшануванням предків, а й з давніми міфами про сотворення світу. Люди ходили один до одного в гості, влаштовували вечорниці, а з приходом різдвяних свят – колядували, щедрували, котили вогняне колесо-сваргу, влаштовували різноманітні сценки, рядження, ігрища та розваги. Саме тому для дітей зима була і є однією із найдивовижніших та найулюбленіших пір року. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще в наше сьогодення, ми відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…
Уже багато років поспіль під час новорічних свят школярі й педагоги нашого закладу готують театралізоване свято, у якому органічно переплітаються обряди щедрування, колядування та посівання. Учні старших класів охоче відгукуються на пропозицію вчителів узяти участь у підготовці цього свята: достеменно розучують народні звичаї, вивчають величальні пісні і, навіть нехтуючи відпочинком під час зимових канікул, сумлінно відвідують репетиції. З початком нового семестру уся шкільна родина з нетерпінням очікує можливості долучитися до святкового вертепу, почути гарні віншування на свою адресу й побажання усіляких гараздів на рік прийдешній. Ось і в цьому році учні 9‑А та 9‑Б класів підготували театралізоване свято «Щедрий вечір добрим людям». Усі класи нашого навчального закладу відвідали захід, щиро вітали артистів, обдаровуючи голосними оплесками та смачними подарунками. Дякуємо всім, хто долучився до свята: Манько Ілоні Володимирівні, Руденко Наталії Митрофанівні, Дідик Тетяні Олегівні. І звичайно ж, величезна вдячність чудовим глядачам.
Хоча час невпинно рухається вперед, стародавні звичаї залишають нам згадку про те, у що вірили та до чого прагнули наші далекі предки. Коли ми святкуємо традиційні свята, виконуючи ритуальні дійства, тим самим ми славимо одвічні чесноти, що цінуються на теренах нашої Батьківщини з давніх часів.
Рашина О.В., Печонкіна Л.А., класні керівники 9‑х класів
Comments