З нагоди Дня матері, який святкується цьогоріч 9 травня у закладі проходить цикл уроків та виховних заходів під назвою: «Образ матері в мистецтві».
6 травня під час уроку музики у 4-Б класі вчитель музичного мистецтва Марина Попович звернулася до музичного твору Франца Шуберта «Аве Марія», розповіла про історію створення, а також про звернення у вигляді романтичної пісні юної діви Елен до Діви Марії з мольбою про допомогу, проханням захистити від негараздів.
З того часу і до сьогодні популярність твору не згасає. І сьогодні діти мали можливість насолодитися цим шедевром у виконанні симфонічного оркестру. Сприймання полегшували образи Діви Марії, які змінювалися на екрані.
Після прослуховування учні зіграли у «Відкритий мікрофон» і розповіли про своїх матусь. На завершення заняття четвертокласники заспівали пісню «Мамо-матусю» на вірші - Анатолій Говорадло.
Учитель музики Попович М.Г.
Образ матері в художній літературі
На уроках української літератури учні нашої школи долучилися до святкування Дня матері. Учні 7 А класу вивчали поезію А.Малишка «Пісня про рушник». Вони не тільки слухали цю відому пісню, а ще й підспівували. Скільки ж тут любові матері й до матері. Ненька працьовита й турботлива, красива, добра і ласкава. А її «незрадлива материнська ласкава усмішка» й «очі хороші, блакитні» будуть супроводжувати дитину все життя.
Учні 9 Б класу згадали поеми Т.Шевченка: «Катерина», «Наймичка», «Марія». На жаль, трагічні твори. Жінка-мати страждає, хоча любить свою дитину. За словами Шевченка, «нічого кращого немає, яка тая мати молодая з своїм дитяточком малим». А суспільство не приймає жінку-покритку, засуджує її, прирікає на загибель. Великий Кобзар возвеличує святість матері і засуджує соціальний устрій, який змусив страждати матір.
Учні 10-Б класу, згадуючи події Другої світової війни, говорили про тих матерів, які не дочекалися синів з фронту. Важко підібрати слова, щоб передати їх біль. Згадали діти екскурсію до Києва, де в Музеї історії України в Другій світовій війні є зал Пам’яті. Тут розміщені фотографії тисяч людей, які загинули на війні. На стелі, ніби пташиними ключами, розміщені жіночі хустки символ матерів, які втратили своїх дітей, а душа неньки рветься, летить до своєї дитини. Згадали і тих матерів, які сьогодні відпускають своїх синів і доньок захищати рідну Батьківщину.
Тож подякуймо нашим матусям за любов і ласку, за материнську працю, за підтримку і безмежну святу віру в свою дитину!
Рашина О.В., учитель української мови та літератури
На уроці англійської мови учні 5-в класу ознайомилися з особливостями святкування Дня Матері у Великій Британії. Учні переглянули тематичне відео, відгадували слова, виконували лексичні вправи.
Учитель англійської мови Матвієць М.Г.
У 9-В класі відбулась класна година "Образ жінки-матері в народній творчості"
Учні 5-А класу розглянули образ жінки під час другої світової війни.
Класний керівник 9-Б класу Пивовар В.І. познайомила своїх вихованців з образом жінки-матері у літературі.
Comments