top of page

На варті демократії




12 травня відбулося останнє засідання фокусної групи в рамках Програми «Демократичної школи». У зв’язку із загальнодержавними проблемами воно проходило не в зовсім звичній формі, а в онлайн-режимі. Це був передостанній крок участі в Програмі. Ми повинні були дати оцінку демократичним змінам у школі за допомогою Інструменту та порівняти результати із висновками самооцінки школи до початку реалізації плану змін.

Робота терміном у 1,5 роки пройшла для нашого закладу недаремно. Бо дійсно, деякі речі потребували змін. А руки до цього не доходили. Програма стала для нас мотиваційним поштовхом до реальних змін. Ось як це відбувалось.

Першим кроком у роботі став пошук однодумців, які б могли та хотіли, витратити власний час для реалізації якихось змін. Так була створена фокусна група. Бажаючих назбиралось аж 30 чоловік: учителі, учні, шкільна адміністрація, батьки, громада.

Наступний крок – проведення самооцінки освітнього процесу школи. В Інструменті було запропоновано перелік запитань, які обговорювались у колі присутніх осіб (фокусної групи), після чого, уважно прочитавши рівні виконання стандарту, вирішували, на якому рівні перебуває школа.

Крок третій був найважливішим та найскладнішим. Необхідно було визначити, за якими напрямками школа почне працювати найперше, попередньо склавши план змін на весь навчальний рік. Протягом року декілька разів до плану вносили зміни. Першим кроком було створення сторінки школи в соціальній мережі Facebook, доступ до якої зі смартфону мав майже кожен батько, що зареєстрований у цій мережі. Нині цією сторінкою користуються не лише учні, вчителі, батьки, а й люди, які цікавляться життям міста.

Наступною проблемою було вирішення питання зовнішнього вигляду учнів. Результатами впровадження демократичних змін у школі стало обговорення питання шкільної форми.

Спочатку було проведено онлайн-голосування для батьків і окремо для учнів. Більшістю голосів було прийнято пропозицію щодо впровадження ділового стилю одягу. Після проходження всіх демократичних процедур було затверджено Положення щодо зовнішнього вигляду учнів.

у процесі роботи над змінами з’явилася нова ідея: створити осередок учнівської ради для середньої ланки – учнів 5-8 класів.

До речі, першим спільним проєктом учнівської ради та молодшої ради школярів стала благодійна акція "Дитяче мобільне містечко". Залучивши художні колективи школи, агітбригаду "Екологічна варта" та шкільний театр "Романтики", було проведено ряд концертів, а гроші за "благодійний квиток" витрачено на закупівлю матеріалів для пошиття різноманітних атракціонів для пришкільного табору "Дзвіночок".

Важливим кроком у рамках впровадження демократизації в навчальному закладі було створено Шкільну службу порозуміння.

І ось передостанній крок – дати оцінку демократичним змінам у школі. Обговорення тривало майже 6 годин. Як висновок –демократичні зміни відбулись, вони реальні й надзвичайно важливі в подальшому житті нашої школи. Усю нашу роботу координували чудові тренери Світлана Королюк та Юлія Белина, за що ми щиро вдячні їм. Наша шкільна команда неодноразово зверталась до них за консультацією та отримувала надзвичайно цінні поради, які допомагали вирішувати не одне питання. Проведені ними тренінги, зустрічі, бесіди надихали нас на роботу та мотивували для подальших дій щодо демократичних змін.

Після впровадження в закладі освіти демократичних процедур стало значно легше вирішувати шкільні проблеми. Адже відтепер дуже щільно почали співпрацювати педагогічний, учнівський та батьківський колективи. Дякуємо Програмі! А попереду на нас чекає ще не один проєкт, який ми успішно реалізуємо нашою міцною командою! Адже в єдності поглядів, думок та дій – наша сила!

Comments


bottom of page